اجازه شرکت در کنکور یا عدم اجازه برای فارغ التحصیل دکتری میکروب شناسی

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0
با سلام و خسته نباشید. من دوره لیسانس دانشگاه آزاد بودم و دوره فوق لیسانس و دکتری در رشته میکروب شناسی در دانشگاه دولتی (وزارت بهداشت) فارغ التحصیل شده ام. در حال حاضر بخاطر تعهد دوره دکتری که 4 سال است مشغول به گذراندن دوره تعهد (طرح) به وزارت بهداشت در بیمارستان هستم. می خواستم ببینم آیا می تونم تو کنکور 99 شرکت کنم یا نه؟ و اگر می تونم شرکت کنم آیا باید شهریه پرداخت کنم یا تحصیل رایگان هست؟ ممنون
  • حمید 5 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام حمید عزیز

در مورد اجازه شرکت در کنکور، که بله ، اجازه شرکت دارین.

در مورد تحصیل نفرمودید که چه رشته ای مدنظرتون هستش!

اگر رشته های 4 ساله باشه پاسخ مثبت هست، چون قبلا دانشگاه آزاد خوندین نیازی به پرداخت شهریه نیست و میتونین دولتی بخونین.

اگر رشته های مقطع دکترای حرفه ای یعنی 7 ساله هستش ، بعیده بتونین دولتی بخونین مگر در گزینه های ظرفیت مازاد ( با پرداخت شهریه ).
این توضیح رو برای کلمه “بعیده”بدم که : چندین بار این قانون عوض شده و آخرین بار رای دیوان عالی عدالت اداری بر این بوده که نمی تونین دولتی بخونین، برای اطمینان میتونین از سازمان سنجش هم پیگیری کنین.

اگر هم طرحتون تمام نشده باشه میبایست طبق قوانین مندرج در دفترچه عمل کنین که میتونین دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 98 رو از سایت دانلود کنین و بررسی های لازم رو انجام بدین.

در مورد خدمت نظام وظیفه هم باید معافیت یا پایان خدمتتون اخذ شده باشه تا حق تحصیل مجدد رو بتونین داشته باشین.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*