چگونگی برگزاری آزمون از حیث ارایه سوالات برای نظام جدید و نظام قدیم و موضوع انتخابی بودن دفترچه سوالات

به دلیل درخواست‌های مکرر و پرسش‌های مکرر داوطلبان عزیز کنکور سراسری ۹۹ در مورد چگونگی برگزاری آزمون از حیث ارایه سوالات برای نظام جدید و نظام قدیم و موضوع انتخابی بودن دفترچه سوالات لینک خبر مستند در سایت سازمان سنجش مبتنی بر مصوبات در این خصوص در ادامه مطلب برای ابهام‌زدایی آمده است.

مهم است بدانیم اخبار مستند را همیشه از مراجع اصلی دریافت نماییم، به طور مثال در خصوص اخبار کنکور، مستندات و برداشت‌های شما صرفاً می‌بایست از سایت‌های رسمی و معتبر و یا سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس http://www.sanjesh.org باشد.

 

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص
مصوبات هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ در رابطه با آزمون سراسری سال ۱۳۹۹

 

 بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند، براساس مصوبه هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۹۷/۱۲/۲۶، با توجه به درخواست داوطلبان، در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، برای آخرین بار همانند آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذیل انجام خواهد شد، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (۳-۳-۶) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

 

·          یک آزمون (یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ قدیم

·          یک آزمون (یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید (۳-۳-۶)

توجه: داوطلبان با توجه به اینکه فارغ‌التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوماً باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، شرکت نمایند.

 


البته در تاریخ ۵مرداد ۱۳۹۸ در خبرگزاری‌ها به نقل از ابراهیم خدایی خبری متناقض با مصوبه مطروحه منتشر گردید که می‌بایست تا تبدیل شدن این خبر به مصوبه جهت تصمیم‌گیری نهایی انتظار کشید.


 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور سال ۹۹ درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: یکی از دستورات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که امروز در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار شد، مربوط به درخواست داوطلبان درباره نظام آموزشی امتحانی در کنکور ۹۹ بود.

وی افزود: درخواست یک سری از داوطلبان برای کنکور سال ۹۹ این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد. داوطلبان سال ۹۹ سئوالات هر نظامی را که تمایل دارد می‌توانند امتحان دهند و به سئوالات آن پاسخ دهد.

خدایی یادآور شد: به این ترتیب داوطلبان می‌توانند نظام امتحانی خود را انتخاب کنند و آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند تا سازمان سنجش بر اساس آن سئوالاتی که طراحی می‌کند را در دفترچه‌ها مشخص کند.

وی تاکید کرد: به این ترتیب داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه در صورت تمایل می‌توانند دروس نظام جدید آموزش متوسطه را مطالعه کنند یا بالعکس اما باید حتماً آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند.

به گزارش مهر، پیش از این برای کنکور سال ۹۸ دو نوع سئوال برای داوطلبان نظام‌های قدیم و جدید متوسط طراحی شده بود و فارغ التحصیلان هر نظام آموزشی می‌توانستند تنها در همان نظام آموزشی امتحان دهند.

کد خبر: ۴۶۷۷۱۶۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *