انصراف از شبانه و کنکور کاردانی به کارشناسی

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0
سلام راستش من اطلاعات خیلیییی کمی راجع به سوالم دارم لطفا اگر میتونید راهنماییم کنید. من دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه هرمزگانم… ولی از اونجایی که شبانه هستم و پرداخت شهریه کمی برام مشکله و علاوه بر اون گرایشی که اینجا میخونم سخت افزاره تصمیم گرفتم اگر امکان داره مدرک معادل کاردانیمو بگیرم و دوباره کنکور بدم…. میخواستم بدونم من میتونم کنکور کاردانی به کارشناسی بدم و مثلا رشته هایی مثل گرافیک ملی قبول شم؟؟؟
  • محدثه 5 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام محدثه عزیز

بله در صورتی که دانشگاه موافقت کنه و میزان واحد های مورد نظر رو گذرونده باشین می تونین انصراف بدین و مدرک معادل کاردانیتون رو بگیرین و کنکورکاردانی به کارشناسی هم شرکت کنین.

البته این رو بدونین که کنکور کاردانی به کارشناسی به مراتب سخت تر از کنکور کارشناسی هست و به جای درس های دبیرستان، از درس های تخصصی اوون رشته سوال طرح میشه و به دلیل ظرفیت کمتر پذیرش در دوره های کاردانی به کارشناسی نسبت به کارشناسی پیوسته ، کار کمی مشکل تر میشه و پس از قبولی به دلیل غیرمرتبط بودن رشته تون حداقل یک ترم پیش نیاز میخورین.

و قبل از این اقدام حتما دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی سال قبل رو بررسی کنین و ببینین در شهر و دانشگاه های مورد نظر شما رشته تون (مثلا گرافیک) برای کاردانی به کارشناسی در قالب روزانه ارایه میشه!
نه اینکه همه کار بکنین و برای کنکور بخونین و بعد متوجه بشین در دانشگاه های مقصد و هدفتون اون رشته ارائه نشه و ….

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*