کم بودن ساعت مطالعه و بی انگیزگی برای مطالعه

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

پاسخ داده شد
0
0
من به چند تا مشکل برخوردم. اولیش اینکه خیلی نا امید و بی انگیزه شدم و همش با خودم فکر میکنم که نتیجه ای که میخوامو از کنکور نمیگیرم و وضعیتم نسبت به بقیه خیلی بده! خوب همین موضوع باعث شده که تمرکزم رو از دست بدم و مثل روزای اول با انگیزه درس نخونم. واقعا نمی‌دونم چیکار کنم. فارغ التحصیلم هستم و این موضوع بیشتر بهم استرس وارد میکنه و همش فکر میکنم اونایی که امسال پیش دانشگاهین خیلی از من قوی تر و بهترن و من نمیتونم خودم رو به سطح اونا برسونم . منون میشم اگه راهنماییم کنید که چه جوری میشه از این حس مسخره راحت شم و ساعت مطالعه ام رو افزایش بدم؟
  • رامین 6 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 6 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
1
0

دوست عزیز اگر از آخر به اول بریم، چرا فکر می کنین کسی که پیش دانشگاهی هست از شما قوی‌تره ؟ چرا فکر نمی‌کنین که شما زمان بیشتری دارین و او زمان کمتری‌؟ چرا فکر نمی‌کنین استرس اون خیلی بیشتر و بدلیل کم تجربگی ، توان تست زنی اون خیلی کمتر از شماست و شما که یک بار مسیر رو رفتین استرس کمتر و توان بیشتری دارین ؟

به نظرم خیلی ارین بد بینانه و از منظر غلط به مساله نگاه می کنین … خوبه بدونین که بسیاری از کسانی که در رشته‌های تراز اول قبول میشن سال دوم کنکورشون هست! البته که اوون جمع قلیل رتبه های اول رو بذارین کنار، و جمع کسیر محصلین رشته‌های برتر ر کل دانشگاه ها رو در نظر بگیرین…

تمرکز تکنیک‌های مختلفی داره که بر اساس نوع حواس پرتی و ریشه اون می‌تونین از اون تکنیک‌ها بهره بگیرین.

در مورد انگیزه هم، پیشنهاد میدم حتما بازنگری روی اهداف و دلایل شروع به مطالعتون برای کنکور داشته باشین، امیدوارم که خودتون بتونین این کارها رو انجام بدین و در غیر اینصورت بنده در خدمت شما هستم که در جلسه‌ای همین موارد رو بررسی و عملیاتی کنیم تا تغییر و تحول رو در مطالعتون لمس کنین.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*