پرستاری بدون کنکور با دیپلم حسابداری

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0
سلام من دیپلم حسابداری داشتم و تغییر رشته دادم رفتم مدیریت خانواده بهم گفتن که میتونم از طریق رشته مدیریت خانواده برم پرستاری بدون کنکور علمی کاربردی شرکت کنم الان که میخوام برای دانشگاه ثبت نام کنم همون اموزشگاه میگه ما نگفتیم و نمیشه . میشه خواهشا شما راهنماییم کنید من چندجا مشاوره تلفنی تماس گرفتم گفتن پردیس تهران بدون کنکور برای رشته علوم پزشکی قبول میکنه آقا حقیقت داره ؟
  • Maryam 5 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام مریم عزیز
اصولا تمام این حرفها، مشاوره ها و سایت ها صرفا جهت گرفتن پول از شما این تبلیغات رو میکنن و چنین چیزی وجود نداره که رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور باشن.
نه امروز بلکه تا سالها هم چنین چیزی به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت…

دوست عزیزم، در مطلب مشابهی به این مساله اشاره کرده ام و واضحا گفتم که در دام سودجویان بازار کنکور و این افراد سوداگر که با روح و روان افراد برای کسب مقداری پول تلاش میکنند، نیافتید.

بیایید با هم مساله ای را بررسی کنیم:

حال حاضر مشتاقان واجد شرایط از نظر معدل و … برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی شاید بیش از 50 هزار نفر باشن و جمعیت پذیرش این رشته ها نهایتا به 5-6 هزار نفر میرسه.
حال به غیر از گزینه ای مثل کنکور به نظر شما با چه الگو و غربالگری ای میشود، عده ای از این 50هزار نفر واجد شرایط را انتخاب کرد؟
شیر یاخط ؟ دودو اسکاچی ؟ و یا یک قل دو قل ؟!!!!
مسلما آزمونی جامع باید باشد با رفرنسهایی مشخص از مفایمی که این جمعیت توان پاسخگویی به آنها را داشته باشند!
خوب این آزمون همان کنکور است !
پس تا زمانی که تعادلی بین عرضه و تقاضا برقرار نشود، ما نیاز به غربالگری داریم و کنکور چه به اسم کنکور، چه به اسم آزمون ورودی ویژه رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه ها، به هیچ عنوان قابل حذف نمی باشد.

تمامی دانشگاه های سراسری و واحد های تابع آنها یعنی پردیس های خودگردان و دانشگاه های آزاد باید مهر تایید وزارت بهداشت را داشته باشند و خدا رو شکر هنوز این یک مورد در مملکتمان به صورت کامل دچار فروپاشی داخلی نشده است و همچنان چهارچوب هایی در آن حفظ شده است، پس هیچ دانشگاهی از ارائه دهندگان این رشته ها نمی تواند به صورت خودجوش و بی ضابطه شروع به جذب دانشجو نماید.
تمام این حرفهایی که در سایت های مختلف میبینید، جهت جلب نظر شما و تماس گرفتن با آنها و نهایتا خالی کردن جیب شماست، که به تعبیر من دزدی مدرن است که با استفاده از هیجانات عده ای صورت میگیرد.
پس لطفا در هر حوزه ای در زندگی تفکر کنید و نخواهید یک شبه راه صد ساله برید که ناخوداگاه طعمه دام این صیادان شوید.

شما اگر واقعا علاقه مند به این گونه رشته ها مثلا پرستاری هستید و خود را توانمند در این حوزه میدانید، می تونین خودتون رو برای کنکور آماده کنین و با صرف کمی زمان، انرژی و هزینه در راه صحیح از راه صحیح به هدف و علاقه تون دست پیدا کنین.

پیروز و موفق باشین

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*