تفاوت انتخاب رشته آزاد و سراسری

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

پاسخ داده شد
0
0
با سلام خدمت استاد عزیز. من یک سوال اساسی دارم. اگه من هم انتخاب رشته دانشگاه دولتی رو انجام بدم و هم دانشگاه آزاد رو خب چطوری هستش یعنی وقتی نتایج انتخاب رشته بیاد من باید برای ثبت نام دانشگاه آزاد یا دولتی تصمیم بگیرم یا فقط سیستم یه نتیجه رو بهم میده. میشه یک مقدار درباره فرق این دو تا و نتایج هردوشون توضیح بدید. ممنون.
  • محمد 6 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 6 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
2
1

سلام محمد عزیز

دقیقا به همون صورت هست که گفتی ، یعنی شما دو بار انتخاب رشته می کنین، مرتبه اول، دانشگاه های مستقیم زیرمجموعه وزارت علوم که میشن، روزانه ، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور و مرتبه دوم ، دانشگاه آزاد که زیرمجموعه خودش واحد های مختلفی در شهرهای مختلف داره.
و در نهایت از هر دو برای شما نتایج انتخاب رشته تون میاد و میتونین بین دو گزینه قبولی در هر کدام انتخاب کنین.
پس شما می تونین از دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم یکی رو قبول بشین و از زیرمجموعه های دانشگاه آزاد یکی رو و بین اون ها انتخاب کنین و تصمیم بگیرین برین. .

البته ناگفته نماند اگر رشته های نیمه متمرکز و داری مصاحبه و تعهدی رو قبول بشین که ممکنه در مصاحبه رد بشین، رشته بعد از اون در لیست انتخابیتون هم میشه براتون گزینه قبولی.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*