سطح سوالات کنکور

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0
سلام.به نظرتون سطح سوالات کنکور تجربی امسال نسبت به پارسال چطوره و کدوم درس ها سخت خواهند بود؟
  • Nastaran 4 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام نسترن عزیز

در واقع خوب این مطلب مهم رو بدونیم که سطح سوالات هر سال در یک تراز استانداره و مشخص هستش و هیچ سالی از سال دیگه سخت تر یا آسونتر نبوده و نیست.

البته جند نکته قابل تامل در این بین هست:

1. سوالات هر سال ترکیبی تر و مفهومی تر شدن، یعنی به جای آوردن عین متن کتاب، مفهوم متن بیان شده و یا در سوالی از فصل 3 پاسخ های همگنی از فصل 10 و یا سال قبل و … آورده شده و بدین ترتیب ممکنه فرد دچار چالش بشه و از نظرش سوال سخت تر بیاد.

2. هر سال طراحان تست کنکور سعی میکنن نوآوری داشته باشن و سوالات جدیدی رو در بین سوالات با درجه سختی بالا و یا پایین قرار بدن و چون اوون سوالات مشابه قبلی نداشته و مولفان کتاب های تست هم بهشون اشاره نکرده بودن، برای همه در جلسه کنکور سخت می شود و موقعیت بغرنجی را ایجاد مینماید که در نهایت این عنوان می شود که فلان درس در کنکور فلان سال سخت بود.

3. از این دو نکته درس میگیریم که اگر به صورت مفهومی و عمقی مطلبی رو یادبگیریم، مشکلی در جلسه آزمون با سوالات سخت و یا جدید کنکور نخواهیم داشت و میتونیم به خوبی و با موفقیت تست بزنیم.

اما در مورد کنکور 99

با توجه به برگزاری آخرین سال کنکور نظام قدیم و هزینه های زیاد اجرایی و درگیریهای عملیاتی طراحی سوالات و حساسیت های موجود در این امر، پیش بینی میشه که بیشترین حجم سوالات نظام قدیم از مخزن سوالات قدیمی باشه و شاید اندک تغییراتی در اعداد رخ بده و تمرکز طراحی سوال های جدیدی برای مجموعه سوالات نظام جدید باشه، چرا که سوالات نظام جدید مخزن کمتری دارند و متقاضیان بیشتری هم داشته و رقابت سخت تری برگزار خواهد شد.

در مورد سوال مستقیم شما که کدام درس ها سخت تر خواهد بود، با توجه با مسائل مطروحه هیچ پیش بینی منطقی نمیشه داشت که کدوم درس ممکنه سوالات ترکیبی جدید و بیشتری خواهد داشت و معمولا گمانه زنی ها هیچ زیرساخت منطقی ای نداشته و اکثرا بر پایه حدس اتفاقی هست.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*