رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0
من کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی میخونم‌. از سال ۹۵ یا ۹۶ تمامی گرایش ها در کارشناسی رو لغو و در ارشد گنجانده اند. میخوام در رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی درس بخونم. آیا این رشته از گرایش های علوم تربیتی است ؟ توجه کنید آموزش و پرورش کودکان استثنایی نه روانشناسی!! بعد هم روانشناسی کودکان استثنایی و هم آموزش و پرورش استثنایی داریم. کدام بهتر است؟ به روانشناسی هم علاقه فراوان دارم.
  • فاطمه امرالهی 4 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام فاطمه جان

آموزش کودکان استثنایی قدیم از زیر مجموعه های علوم تربیتی بوده ولی اگر دفترچه کنکور ارشد سال های اخیر و جدید رو بررسی کنین خواهید دید که گرایش های ارشد علوم تربیتی به این ترتیب هستند:
1- برنامه ريزی درسی
2- تاريخ و فلسفه آموزش و پرورش تعليم و تربيت اسلامی
3- مديريت آموزشی
4- آموزش و بهسازی منابع انسانی
5- آموزش بزرگسالان
6- تحقيقات آموزشی
7- تكنولوژي آموزشی
8- مديريت و برنامه ريزی آموزش عالی
9- علوم تربيتی، شامل:
1) آموزش و پرورش تطبيقی
2) آموزش و پرورش ابتدايی
3) آموزش و پرورش پيش دبستانی

و بحث روانشناسی کودکان استثنایی هم همونطور که میدونید و گفتید با نام : روان شناسی و آموزش كودكان استثنايی، زیرمجموعه روانشناسی هستش.

پس نتیجه میگیریم بهتر و بدتری ندارد!
این رشته فقط در حوزه روانشناسی هستش و اگر در زمینه ش مطالعه کردید و علاقمند باشید میتونین از طریق کنکور مجموعه روانشناسی وارد این رشته بشین و ادامه تحصیل بدین.

درس های رشته روانشناسی ، مجموعه 1133 کنکئر ارشد هم اینها هستند:
عناوين دروس امتحاني: 1- متون روا نشناسي (به زبان انگليسي)، 2- علم النفس از ديدگاه دانشمندان اسلامي، 3- آمار و روش تحقيق، 4- روا نشناسي مرضي و كودكان استثنايي، 5 – روا نشناسي رشد، 6- روان شناسي باليني، 7 – روان شناسي عمومي، 8 – روان سنجي، 9 – آزمون هاي شناختي هوش و استعداد، 10 – روان شناسي فيزيولوژيك، انگيز ش و هيجان ، 11 – روان شناسي صنعتي سازماني، 12 – روان شناسي اجتماعي، 13 – رفتار سازماني، 14 – روان شناسي امور استخدامي، 15 – بالندگي سازماني، 16 – روا نشناسي تربيتي، 17 – آموزش و پرورش كودكان استثنايي.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*