تفاوت دانشگاه ها

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

1
0
سلام روز بخیر فرق ظرفیت عادی و مازاد دانشگاه آزاد چیه؟ شهریه بعضی رشته های در حالت مازاد 2 برابر ظرفیت عادیه و همچنین دانشگاه پردیس چه دانشگاهیه و مدرک چه دانشگاهی اعتبار خوبی دارد؟ آزاد یا پردیس؟ با تشکر
  • حسین 5 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام حسین عزیز

ظرفیت مازاد اصطلاحی است که برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری همراه با خذ شهریه استفاده میگردد و معادل همین مورد، یعنی رشته هایی به غیر از پزشکی و پیراپزشکی ها که پذیرش با اخذ شهریه در دانشگاه های سراسری دارند به نام “نوبت دوم” و یا “شبانه” شناخته میشوند و تنها تفاوتشان با “ظرفیت عادی” یا “روزانه” همان پرداخت بخش از هزینه های تحصیل به صورت شهریه به دانشگاه است.

دانشگاه های “پردیس بین الملل” نیز شعباتی از دانشگاه های سراسری هستن که تمامی هزینه های تحصیل را از دانشجو اخذ مینمایند و هیچ بخش از هزینه های تحصیل را دولت نمیپردازد و مبلغ کامل تحصیل از دانشجو دریافت میگردد که به نام خودگردان نیز معروف هستن.
معنی کلمه خودگران نیز بر همین اساس است، یعنی شعبه ای که خودش هزینه های خودش را تامین نموده و خودش را می گرداند.

از نظر مدرک مسلما مدرک پردیس میتونه اعتبار بیشتری داشته باشه، چون به نوعی همان دانشگاه سراسری هستش.

پیشنهاد میدم برای تکمیل اطلاعاتتون مقاله ی زیر رو بررسی نماید:
https://dr-pedram.com/articles/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*