تغییر گرایش شیمی تجزیه یا آلی

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

-1
0
با سلام میشه لطفا راهنمایی کنید که برای ارشد شیمی کدوم گرایش تجزیه یا آلی بهتره از لحاظ بازار کار؟ من تجزیه قبول شدم و میخوام به آلی تغییر بدم
  • Zahra 4 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام زهرا جان

شیمی از جمله رشته هایی است که در صورتی که علاقمند به حوزه ش باشید، همیشه یک کاری پیدا میشه براش ولی اگر علاقمند نباشید، بازار کار نداره و مطمئن باشین بیکار خواهید بود!

در مورد گرایش های ارشد با توجه به بازار کار ایران در صنایع وابسته به پتروشیمی و بهداشتی و آرایشی میتونیم بگیم شیمی تجزیه بازار کار بهتری داره

میدونین که حوزه شیمی آلی، مربوط به بررسی ترکیبات کربن دار است.سنتز ترکیبات دارویی و همچنین ترکیبات آلی مثل پلیمرها و مشتقات نفتی از اهمیت ویژه ای در صنعت برخوردار است.فارغ التحصیلان گرایش شیمی آلی در سنتز ترکیبات آلی ،طیف سنجی آلی ،شیمی پلیمر وبررسی سینتیک و مکانیزم واکنش های آلی توانا هستند و اینکه در حوزه ی ساخت کاتالیزورهای جدید و افزایش سرعت واکنش ها و راندمان تولید میتونن فعال بشن.

و در مقابل در گرایش شیمی تجزیه که بیشتر بحث کنترل کیفیت، بررسی وکنترل آلاینده ها، مطالعات بالینی پزشکی و آنالیزو تعیین عیار و … هست.

پس میتونیم با بررسی این حوزه ها به همون نتیجه بالا برسیم.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*