تغییر رشته از تجربی به ریاضی یا فنی

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0
سلام من میخوام برم یازدهم رشتم تجربیه و میخوام تغییر رشته بدم.واقعا نمیدونم چه رشته ای بدردم میخوره ولی به کارای عملی گرایش دارم و درسایی مثل ریاضی و زبان اینارو بیشتر میپسندم.هیچ علاقه ای به تجربی ندارم و با اجبار خانواده رفتم تجربی و الان فهمیدم نمیتونم ادامه بدم نمراتمم متوسط رو به پایینه الان ولی اگه به یه درسی علاقه مند باشم خوب متوجه میشم و میخونم. یکم پرس و جو کردم حس میکنم رشته ریاضی و معماری از فنی بیشتر بدردم میخوره ولی من سال نهم نمره ریاضیم ۱۸/۵ شد تو برگه ولی علوم و ۱۰ شدم نخونده بودم و نمیخواستم تجربی برم ولی با اصرار خانواده دوباره امتحان علوم نهمو دادم و هاشور تجربیم برداشته شد ولی هاشور ریاضیم نه نمیدونم چرا و اینطور که خانواده میگن نمیتونم مدرسه دولتی برم ریاضی و مدرسه های غیردولتی شهرمون ورودی ریاضی نداره چون تعداد کمه نمیدونم این حرف چقد صحت داره و واقعا گمراهم که چیکار کنم و چه رشته ای بدرد ایندم میخوره و معماری برای دختر مناسبه؟ تازه میگن کنکور نداره زیاد معتبر نیست از فنی و…لطفا کمکم کنین.
  • روژینا 5 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام روژینا جان

در وحله ی اول در مورد مدرسه و تکمیل بودن ظرفیت مدارس شهر شما که بنده اطلاعات ندارم و پاسخی برای شما ندارم
ولی
میتونین در مدارس دولتی عادی ثبت نام کنین و مشکلی نخواهد داشت.

معماری هم برای یک دختر میتونه مناسب باشه و البته هم با کنکور و هم بدون کنکور این رشته برای تحصیل وجود داره.

در مورد انتخاب رشته در هر صورت و زمانی برای هر فردی، اگر بخواهیم انتخاب رشته و یا تغییر رشته صحیح داشته باشیم، میبایست ابعاد مختلف زندگی و کار و توانایی و علایق و شخصیت و… بررسی بشه و در کنارش تیپ شخصیتی و رشته های مناسب تیپ شخصیت مشخص بشه…

بخشی از فرآیند انتخاب رشته مناسب هم به اهداف فردی، برنامه های زندگی و دلایل فرد برای ادامه تحصیل برمیگرده، مسلما فرآیند مهمی مثل بازار کار در ایران و یا خارج از ایران و نیازمندی جامعه به مشاغلی که مورد علاقه ی شما هستند هم از نکات حائز اهمیت هست.

پس بنده نه در یک، بلکه در چند جمله هم نمیتونم راهنمایی خاصی داشته باشم و نظر دادن بنده مستلزم داشتن جلسه ی مشاوره ای ( تلفنی یا حضوری یا تصویری به صورت آنلاین) هستش تا بتونیم بررسی کامل و صحیح انجام بدیم.

دوست داشتین میتونین با همکاران هماهنگی در مرکز با شماره 22691010-021 تماس بگیرید و از خدمات جلسات مشاوره ای برای نتیجه گیری صحیح و حرفه ای بهره ی لازم رو ببرید

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*