آیانوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای شرکت در هریک از گروه های آزمایشی مختلف در کنکور سراسری، تعیین کننده است؟

✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر پدرام بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

پاسخ داده شد
-1
0
آیا با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در یک رشته متفاوت با گروه آزمایشی کنکور، می توان در کنکور برای گروه آزمایشی موردنظر ثبت نام نموده و شرکت کرد؟ یا باید مدرک همان گروه آزمایشی که در کنکور ثبت نام می کنیم را ارایه دهیم ( مثلا آیا با داشتن مدرک پیش دانشگاهی انسانی می توان در گروه تجربی شرکت کرد؟ و…)
  • آروین 7 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 7 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
1
0

سلام
نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ملاک نیست.باهرنوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می توان در تمام از گروه های آزمایشی کنکورشرکت نمود.
توضیح بیشتر:
برای شرکت درتمام از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی(به عنوان سه گروه اصلی) وهنر، زبان های خارجی(به عنوان دو گروه فرعی) در کنکور سراسری، تنها گذراندن دوره پیش دانشگاهی شرط است و نوع آن ملاک نیست. پس با داشتن هرنوع مدرک پیش دانشگاهی ریاضی، تجربی، انسانی، هنـــــر می توانید در هر یک از گروه های آزمایشی شرکت کنید.
و اما نکته مهم:
براساس مباحث هدایت تحصیلی، توصیه نمی شود که کسی دوره پیش دانشگاهی و حتی دبیرستان را دریک رشته درس بخواند و بعد از آن، برای کنکور تغییر جهت داده و در رشته ی دیگری ثبت نام کرده و امتحان دهد. دلایل این روش غلط، توضیح جداگانه ای را می طلبد که در برخی از سوالات عمومی و اختصاصی موجود در پست پرسش و پاسخ این سایت، پاسخ داده ایم. لذا در صورت ضرورت و امکان جبران و برطرف کردن مسائل و مشکلات آن،به این طریق عمل کنید.
سلامت و موفق باشید

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
پاسخ خودتان را اینجا بنویسید*