لذت بردن از زندگی

راهکارهایی برای لذت بردن از زندگی

لذت بردن از زندگی و احساس خوشبختی بیش از اینکه به عوامل بیرونی مرتبط باشد، یک مسئله درونی است. باید بتوانیم در زمان حال و با توجه به وضعیت کنونی از زندگی لذت ببریم تا همیشه احساس خوبی داشته باشیم. باید از همین حالا شروع کنیم. دست از به تعویق انداختن برای شادمانی برداشته و مسائل مختلفی را که قرار است پشت سر بگذارید با نگاهی نو ببینید. قدر لحظات زندگی‌تان را بدانید و از آن‌ها لذت ببرید و هر لحظه را با شکرگزاری سپری کنید.

راهکارهایی برای لذت بردن از زندگی

گاهی اوقات فیلم خنده‌دار تماشا کنید

یک گام ساده برای خوشحال کردن خود این است که فیلم خنده‌دار ببینید. لازم نیست بقیه اعضای خانواده را هم متقاعد کنید با شما این فیلم را ببینند.  طبق تحقیقاتی که توسط افراد در دانشگاه‌ها صورت گرفته، این است که خندیدن باعث می شود عروق خونی شما سالم‌تر بمانند.

خواندن رمان عاشقانه لذت بردن از زندگی را به وجود می‌آورد

زمانی که یک رمان عاشقانه می‌خوانیم، خوش‌حالی آن تا چند روز همراه ما میماند و به ما احساس خوب می‌دهد. سعی کنید رمان‌های عاشقانه‌ که کمی خنده داراست بخوانید تا بعد از آن احساس خوشحالی داشته باشید.

با حیوانات ارتباط برقرار کنید 

با حیوانات ارتباط برقرار کنید

داشتن یک حیوان خانگی و مراقبت کردن و محبت کردن به او کمک می‌کند تا احساسات بهتری را تجربه کنید. علاوه بر اینکه داشتن حیوان خانگی به کاهش فشارخون کمک می‌کند و خطر بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. وجود حیوان خانگی باعث لذت بردن از زندگی می‌شود.

موسیقی گوش کنید تا لذت بردن از زندگی را حدس کنید

زمانی که به موسیقی گوش می‌دهید، تخیلات و احساسات باهم برانگیخته می‌شوند و احساس می‌کنید عزت نفس شما افزایش پیدا کرده است. برای لذت بردن از زندگی گاهی اوقات موسیقی مورد علاقه‌تان را با صدای بلند گوش دهید.

مدیتیشن و مراقبه کنید 

مراقبه کردن باعث می‌شود از میزان استرس شما کم  و احساس آرامش بیشتری درونتان شکل بگیرد و لذت بردن از زندگی را تجربه کنید. مراقبه کردن کمک می‌کند دید مثبتی به زندگی داشته و احساس تعادل و آرامش بیشتری در زندگی کنید.

ورزش کنید و لذت بردن از زندگی را درون خود ببینید

ورزش کنید

ورزش کردن یکی از بهترین راه‌هایی است که کمک می‌کند از زندگی بیشتر از قبل لذت ببرید. هنگام ورزش، ترشح هورمون اندورفین در مغز بیشتر می‌شود که این هورمون باعث ایجاد احساسات مثبت می‌شود.
همچنین ورزش کردن روزانه  به از بین بردن احساس افسردگی ، غلبه کردن براحساس تنهایی و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.

یک روز به خودتان مرخصی بدهید

نباید حتما منتظر بمانید تا مریض یا افسرده شوید و بعد به خودتان اجازه‌ استراحت و مرخصی بدهید. یک روز را کاملا برای خودتان صرف کنید. توی تخت‌خوابتان بمانید و کتاب بخوانید یا موسیقی گوش دهید و به تمیز کردن اتاقتان بپردازید یا به مغازه‌ی مورد علاقه‌تان بروید و برای خودتان خرید کنید. تمام این کارها به داشتن حال خوب کمک می‌کنند.

غذاهای سالم بخورید 

غذاهای سالم و تازه که فراوری نشده‌اند فواید بسیاری برای سلامتی دارند. علاوه بر این زمانی که شما تصمیم می‌گیرید یک غذای تازه بپزید، از هوش هیجانی خود بیشتر استفاده می‌کنید. دیدن رنگ‌های مختلف درهنگام پختن غذا، چشیدن طعم‌های مختلف و به طور کل فرایند آشپزی اثر مثبتی روی خلق و خوی شما می‌گذارد.
زمانی که آشپزی کردن برای شما تبدیل به یک عادت بشود از حالت روزمرگی در می‌آیید و احساس خوبی خواهید داشت. اینگونه همراه با خوردن غدا، لذت بردن از زندگی را بنوشید!

با افرادی که دوستشان دارید، بیشتر معاشرت کنید

یکی از مسائل تاثیر گذار در میزان لذت بردن از زندگی، معاشرت با دوستان است. این مسئله که کسانی که دوستان بیشتری دارند عمر طولانی‌تری می‌کنند ثابت شده است.
سعی کنید زمانی را برای وقت گذراندن با دوستانتان در نظر بگیرید. اگر دوست قدیمی دارید که مدت‌ها است از او بی‌خبر بودید  با او تماس بگیرید یا برایش پیام بفرستید.
خلقیات و رفتار دوستان شما تاثیر زیادی روی شما خواهد داشت و به همین منظور با آن دسته از افرادی معاشرت کنید که می‌دانید افراد با انگیزه، مثبت و شبیه خودتان هستند و با آن‌ها از زندگی لذت بیشتری می‌برید.

سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید تا لذت بردن از زندگی را بچشید

سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید تا لذت بردن از زندگی را بچشید

یاد گرفتن چیزهای جدید با رفتن به دانشگاه و گرفتن تحصیلات عالیه برای همه اتفاق می‌افتد اما  این تنها راه حل نیست. خیلی از افراد شرایط رفتن به این دوره ها را ندارند.
بهترین کار این است که از راه‌های مختلفی که خودتان دوست دارید مانند مسافرت رفتن، شرکت در کلاس‌های مختلف، مطالعه کردن، حضور در سخنرانی‌های افرادی که دوستشان دارید و… شروع به یاد گرفتن کنید.


خدمات مشاوره فردی و یا مدیریت رابطه در مرکز مشاوره دکتر پدرام را بیشتر بشناسید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *