اهمیت توجه به انتظارات زنان بر کیفیت زندگی

انتظارات زنان از همسر خود

در زندگی زناشویی لازم است زوجین به خواسته‌های یکدیگر احترام بگذارند و تنها به مشکلات خود اهمیت ندهند. انتظارات زنان از همسر خود مسئله مهمی است که توجه به آن باعث روابط عاطفی بهتر و گرم شدن کانون خانواده می‌شود و کیفیت زندگی زناشویی را بالا می‌برد. خانم‌ها انتظاراتی از همسر خود دارند و توقع دارند که همسرشان به این خواسته‌ها توجه کنند. معمولا این انتظارات متقابل است، یعنی همانطور که خانم‌ها از همسر خود انتظاراتی دارند، آقایان نیز از همسر خود توقعاتی دارند. واکنش درست به این توقعات موجب می‌شود تا زوجین نسبت به زندگی خود متعهدتر شوند. در ادامه مقاله به بررسی انتظارات زنان از همسر خود خواهیم پرداخت.

انتظارات زنان از همسر خود

توجه به جزئیات عاطفی همسر

ممکن است برخی از آقایان گمان کنند که تنها می‌توانند با خریدن هدیه همسر خود را خوشحال کنند و در غیر اینصورت راه دیگری وجود ندارد. البته که اینطور نیست زیرا خانم‌ها تمایل دارند تا همسرشان از نظر عاطفی آن‌ها را حمایت کنند و به آن‌ها توجه کنند. به طور مثال اگر احساس می‌کنید که همسرتان روز سختی را گذرانده، می‌توانید در آن روز بیشتر به همسرتان توجه کنید و از طریق صحبت کردن کمی با وی همدردی کنید و به او محبت کنید.

همچنین برخی از مردان گمان می‌کنند که اگر تنها یکبار همسرشان را سورپرایز کنند کافی است و دیگر نیازی نیست تا همسرشان را سورپرایز کنند، اما توصیه می‌شود که به مناسبت‌های مختلف به همسرتان تبریک بگویید و حتما نیازی نیست تا هدیه‌ای برای همسرتان بگیرید و حتی تبریک لفظی نیز می‌تواند همسرتان را خوشحال کند.

همسری صادق، با وفا و قابل اعتماد بودن از جمله انتظارات زنان از همسر خود

یکی از مهم‌ترین توقعات زنان از همسرشان فراهم کردن زندگی سرشار از امنیت و اعتماد می‌باشد. اکثر خانم‌هایی که به همسرشان شک دارند، از این موضوع رنج می‌برند که نمی‌توانند به همسر خودشان تکیه و اعتماد کنند که گاهی علت این بی‌اعتمادی ممکن است به دلیل ویژگی‌های اخلاقی خانم باشد به گونه‌ای که به صورت کلی نمی‌توانند در زندگی به کسی اعتماد کنند و یا ممکن است به دلیل رفتارهایی باشد که مرد در زندگی از خودش نشان داده است و باعث بی‌اعتمادی شده است.

همچنین خانم‌ها از همسر خود توقع دارند که در زندگی زناشویی مسئله‌ای پنهان نماند و همسرشان با صداقت و راستگویی مسائل را بیان کند و دروغ نگوید زیرا اگر خانم‌ها متوجه شوند که همسرشان به آن‌ها دروغ می‌گوید، دیگر پشیمانی سودی ندارد و به تدریج زمینه‌های بی‌اعتمادی ایجاد می‌شود و دیگر نمی‌توانند در مسائل مهم به همسرشان اعتماد کنند.

مرتب و شیک پوش بودن از جمله انتظارات زنان از همسر خود

همه‌ خانم‌ها و آقایان علاقه دارند تا همسرشان پاکیزه و آراسته باشد، بنابراین همانطور که از همسرتان انتظار دارید به خودش برسد، زیبا باشد، لباس مناسب بپوشد، به بهداشت فردی اهمیت دهد و به صورت کلی به ظاهر خودش اهمیت دهد شما نیز این موارد را رعایت کنید و حتی در زمانی که در منزل هستید شلخته و نامرتب نباشید.

اما اگر زن و مرد علاوه بر بیرون از خانه، در داخل خانه نیز به خودشان برسند و برای خودشان ارزش قائل شوند، به تدریج باعث می‌شود تا زوجین نسبت به یکدیگر بیشتر اهمیت دهند و کانون خانواده گرم‌تر شود. می‌توانید زمانی که قصد دارید لباسی بپوشید از همسرتان نظر خواهی کنید و چه بهتر است اگر گاهی پوششی که همسرتان به آن علاقه دارد را داشته باشید. همچنین می‌توانید این عادت را به فرزندان خود نیز آموزش دهید و برای آن‌ها بهداشت فردی، آراستگی و پاکیزه بودن را شرح دهید.

مورد توجه قرار دادن زحمات روزانه

مورد توجه قرار دادن زحمات روزانه

همیشه بخش قابل توجهی از کارهای خانه را مادران انجام می‌دهند و به صورت کلی مدیریت کارهای خانه بر عهده‌ مادران است. آن‌ها تنها انتظاری که از همسر و فرزندان خود دارند این است که از زحمتی که در طول روز برای خانه و اعضای خانه کشیده‌اند قدردانی شود و مورد توجه قرار بگیرند.

البته همیشه برای قدردانی نیازی به تشکر لفظی نیست بلکه می‌توانید با کمک کردن در کارهای خانه به همسرتان نشان دهید که به او توجه می‌کنید و از او قدردانی می‌کنید. همچنین خانم‌ها علاقه دارند تا در پایان یک روز پر مشغله با همسرشان در رابطه با موضوعات مختلف صحبت کنند، همسرشان نیز به آن‌ها گوش دهد و توجه کند. با این کار خانم‌ها می‌توانند به این درک برسند که کسی هست که می‌توانند با وی درددل کنند و حرف‌های خود را با او در میان بگذارند.

کمک در تربیت فرزندان از جمله انتظارات زنان از همسر خود

برخی از آقایان هستند که گمان می‌کنند مادر می‌تواند از عهده‌ تمام کار‌های فرزندان بربیاید و نیازی به کمک ندارد، در صورتی که اینگونه نیست و حتی اگر مادران بتوانند به درستی فرزندان را تربیت کنند و به خوبی از عهده‌ کارهای مربوط به فرزندان بر بیایند، بازهم تمایل دارند تا همسرشان در تربیت فرزندشان به او کمک کند و مسئولیت پذیر باشد. این کار موجب می‌شود که کانون خانواده گرم‌تر شود و اعضای خانواده برای رفاه یکدیگر تلاش کنند.

زنان همسر ناجی نمی‌خواهند

گاهی اوقات ممکن است خانم‌ها به مشکل و مسئله‌ای برخورد کنند که باعث ناراحتی آن‌ها می‌شود، و تمایل دارند این مسئله را با همسر خود در میان بگذارند و آقایان گمان می‌کنند که باید تمام تلاش خود را کنند تا برای این مشکل راه‌ حلی پیدا کنند.

در صورتی که اینگونه نیست و گاهی خانم‌ها تمایل دارند تا با همسر خود درد و دل کنند و همسرشان با آن‌ها همدردی کند. بنابراین همیشه نباید دنبال راه‌ حل باشید و گاهی می‌توانید تنها با گوش کردن به حرف‌های همسرتان، او را آرام کنید و از نظر روانی از همسرتان حمایت کنید.

دوست و همدم بودن از جمله انتظارات زنان از همسر خود

دوست و همدم بودن از جمله انتظارات زنان از همسر خود

خانم‌ها تمایل دارند تا با همسر خود دوست و رفیق باشند و یکدیگر را درک کنند، زیرا در اینصورت آن‌ها می‌توانند بهتر با یکدیگر کنار بیایند و لحظات شیرین‌تری را برای خود رقم بزنند. اینکه چگونه می‌توانید با همسرتان دوست شوید اصلا کار پیچیده و دشواری نیست و فقط لازم است به خواسته‌های یکدیگر احترام بگذارید، در روابطتان ایثار داشته باشید، تفریحاتتان را با همسرتان سپری کنید و او را تنها همدم زندگی‌تان بدانید.

در صورتی که بتوانید از عهده‌ این کار بربیایید، متوجه می‌شوید که بسیاری از مسائلی که برای شما ناراحت کننده بود، حل شده و با چالش‌های کمتری مواجه می‌شوید. همچنین توصیه می‌شود که عذرخواهی کردن را یاد بگیرید و در مواقعی که اشتباه کردید می‌توانید با یک عذرخواهی ساده مسئله را به خوبی تمام کنید و کار به جاهای باریک کشیده نمی‌شود.

در مواقع سخت کنار همسرتان باشید

معمولا افراد در مواقع دشوار شناخته و محک زده می‌شوند، بنابراین سعی کنید در مواقع بحرانی کنار همسرتان باشید و به او دلگرمی بدهید. همچنین لازم است همسرتان نیز در مواقع سخت شما را تنها نگذارد و حامی شما باشد. در صورتی که در اینگونه موقعیت‌ها از زیر بار مسئولیت بیرون بیایید و خودتان را کنار بکشید، به تدریج زندگی‌تان رو به سستی می‌رود و دیگر همسرتان نمی‌تواند به شما اعتماد و تکیه کند.


خدمات مشاوره فردی و یا مدیریت رابطه در مرکز مشاوره دکتر پدرام را بیشتر بشناسید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *